MENU

Poradniki

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 

Dopuszczalne wymiary i waga palet DHL

Kurierem DHL zarówno klienci indywidualni, jak i firmy wysyłają małe paczki, koperty z dokumentami i palety. Przewoźnik dokłada starań, by przesyłki docierały do odbiorców w stanie nienaruszonym, ale także określa maksymalne wymiary i wagę oraz zaleca poprawne zapakowanie palety. Może ona mieć wysokość do 200 centymetrów, a wagę do 1000 kilogramów. Należy je oczywiście oszacować łącznie z paletą. Poza tym DHL wymaga, aby towar był przymocowany do podstawy w taki sposób, by się nie przesuwał. Poza tym ładunek nie może wystawać poza obrys palety.

 

Dopuszczalne wymiary i waga palet DPD

Kurierem DPD klienci indywidualni i firmy najczęściej nadają małe paczki oraz palety. To usługi jednorazowe lub też realizowane na podstawie stałych umów. DPD przewozi palety do maksymalnej wysokości 180 centymetrów oraz o wadze do 700 kilogramów. Należy je podać łącznie z podstawą. Przewoźnik przyjmuje tylko przesyłki odpowiednio przygotowane na palecie o wymiarach 120 x 80 centymetrów. Należy zwrócić uwagę na to, by ładunek był na trwałe przymocowany do podstawy w taki sposób, by się nie przesuwał. Nie może również wystawać poza obrys palety. DPD nie przyjmuje do transportu części samochodowych.

 

Dopuszczalne wymiary i waga palet Poczta-Polska

Pocztą Polską chętnie wysyłane są małe paczki oraz palety. Szeroka oferta pozwala dopasować konkretną usługę do potrzeb. Listy przewozowe generowane są w dni robocze do godziny 14.00, a zlecenia są realizowane następnego dnia roboczego. Poczta Polska przyjmuje palety do maksymalnej wysokości 180 centymetrów oraz o wadze do 1000 kilogramów. Należy je oszacować łącznie z podstawą. Poczta Polska wymaga, aby ładunek nie wystawał poza obrys palety oraz by był do niej na trwałe przymocowany, co zapewnia przesyłce bezpieczeństwo.

 

Jak zapakować paletę?

Najczęściej kurierem wysyłamy małe paczki. Zdarza się jednak, że chcemy nadać większą przesyłkę lub też taką, która wymaga specjalnej obsługi ze względu na przykład na swoją podatność na uszkodzenia lub wagę. W tych parametrach mieszczą się także ładunki, które wychodzą poza ramy tak zwanych przesyłek standardowych. W takich wypadkach musimy towar wysłać na palecie. To chętnie wybierana opcja przez klientów indywidualnych i firmy, a w ten sposób można nadać nawet „trudne” przesyłki, które wymagają specjalnej obsługi. Sama podstawa także ułatwia załadunek i rozładunek oraz zapewnia większe bezpieczeństwo podczas transportu.

Przede wszystkim na palecie wysyłamy przesyłki o wadze powyżej 50 kilogramów. Podstawa nie może przekraczać wymiarów palety EUR, czyli 80 x 120 cm, a wysokość przesyłki nie może być większa niż 180 centymetrów. Jest to wymiar liczony wraz z paletą. Przewoźnik przyjmuje przesyłki o maksymalnej wadze 700 kilogramów. Warto przy pakowaniu opakowań jednostkowych zwrócić uwagę, by nie stykały się one bezpośrednio ze sobą. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie palety. Cięższe elementy powinny być ułożone na spodzie przesyłki, a na nich można położyć lżejsze, pamiętając o równomiernym rozłożeniu ciężaru. Dzięki temu całość nie będzie się przechylać na boki. Ładunek w żadnym miejscu nie powinien wystawać poza obrys palety, a także musi posiadać konstrukcję chroniącą towar przed uszkodzeniami. Należy go przymocować w taki sposób do podstawy, by się nie przesuwała. Można do tego użyć dedykowanych taśm lub pasów, ale sprawdza się również folia strecz. To szczególnie istotne, gdy nadajemy przesyłki większe. Należy również usztywnić narożniki oraz górną część palety, a poszczególne warstwy ładunku powinny być oddzielone od siebie tekturowymi przekładkami lub tekturą falistą. Zewnętrzne opakowanie musi być pozbawione starych oznaczeń, napisów i naklejek, a list przewozowy powinien być przyklejony w miejscu, które uniemożliwia przypadkowe odklejenie. Poza tym w przypadku nadawania towarów wymagających specjalnej obsługi, należy okleić przesyłkę specjalnymi naklejkami ostrzegawczymi. Opakowanie zewnętrzne powinno być zabezpieczone taśmami plombującymi.

 

Jak zapakować szklane produkty na palecie do wysyłki?

Wysyłając palety ze szkłem warto przy pakowaniu zwrócić uwagę na zabezpieczenie boków i narożników przesyłki przed uszkodzeniami zewnętrznymi. W przypadku pakowania kilku kartonów na paletę kolejne warstwy należy oddzielić od siebie tekturowymi przekładkami czy też tekturą falistą. Przewoźnik zaleca również równomierne rozłożenie ciężaru poszczególnych elementów, tak by paleta była stabilna i nie przechylała się na boki. Cięższe paczki warto ułożyć na spodzie. Opakowanie zewnętrzne należy zabezpieczyć taśmami plombującymi, a także okleić dedykowanymi nalepkami ostrzegawczymi takimi jak na przykład „ostrożnie szkło” lub „nie rzucać.

 

Jak zapakować odzież na palecie do wysyłki?

Odzież na palecie wysyła się najczęściej w opakowaniach jednostkowych. Taka wysyłka przekracza 50 kilogramów i musi być odpowiednio przygotowana na palecie EUR. W ten sposób możemy wysłać przesyłkę o wadze do 700 kg oraz wysokości do 180 cm. Szczególną uwagę przy pakowaniu należy zwrócić na równomierne rozłożenie poszczególnych kartonów oraz dobre rozłożenie środka ciężkości. Dzięki temu paleta nie będzie się przechylać podczas transportu.

 

Jak zapakować elektronikę na palecie do wysyłki?

Sprzęt AGD to jeden z towarów najczęściej przewożonych przez kurierów na palecie. Przede wszystkim podstawa musi być dostosowana do wielkości transportowanego asortymentu. Nie może oczywiście przekroczyć standardowych wymiarów palety EUR. Jeśli wysyłamy duże AGD, należy zabezpieczyć wszystkie ściany styropianem, a także dodatkowo ochronić naroża oraz górę przesyłki. Całość należy dokładnie okleić folią strecz, zaplombować za pomocą specjalnych taśm, a także przymocować naklejki ostrzegawcze. Taśmy przede wszystkim uniemożliwiają dostęp do zawartości bez pozostawiania śladów ingerencji.

 

Jak zapakować lodówkę na palecie do wysyłki?

Lodówkę do wysokości 180 centymetrów (liczony wymiar wraz z podstawą) należy zamocować do palety o standardowych parametrach EUR w taki sposób, by się nie przechylała na boki oraz nie wystawała poza obrys. Boki lodówki trzeba osłonić styropianem, a krawędzie oraz górę dodatkowo zabezpieczyć. Całość trzeba owinąć folią strecz, a następnie zaplombować specjalnymi taśmami, które uniemożliwiają dostęp do zawartości bez pozostawiania śladów ingerencji oraz okleić naklejkami ostrzegawczymi.

 

Jak zapakować sprzęt AGD i RTV na palecie do wysyłki?

Ze względu na wielkość oraz specyfikę ładunku sprzęt RTV oraz AGD przewozi się na palecie. Musi ona się mieścić w wymiarach standardowej EUR. Duże AGD należy zabezpieczyć szczególnie na bokach, narożach oraz górze styropianem lub tekturą. Poza tym całość przesyłki trzeba przymocować do palety, by się nie przesuwała. Pakując sprzęt RTV na paletę, warto pamiętać o odpowiednim rozłożeniu środka ciężkości. Całość musi być owinięta folią strecz i zabezpieczona taśmami plombującymi, co uniemożliwia dostęp do zawartości bez pozostawiania śladów ingerencji. Warto również przykleić poza danymi adresowymi także naklejki ostrzegawcze.

 

Jak zapakować części samochodowe na palecie do wysyłki?

Części samochodowe zarówno dla warsztatów, jak i dla klientów indywidualnych często transportuje się na palecie. Oczywiście w ten sposób nadaje się towar o wadze powyżej 50 kg, ale również części podatne na uszkodzenia i przekraczające wielkość przesyłek standardowych. Oczywiście muszą się one mieścić na standardowej europalecie. Przede wszystkim części samochodowe muszą być czyste i pozbawione wszelkich płynów eksploatacyjnych takich jak na przykład oleje czy paliwa. Kurier DPD dopuszcza przewóz jedynie nowych silników/elementów mechanicznych bez płynów eksploatacyjnych. Przy pakowaniu należy zwrócić szczególną uwagę na równomierne rozłożenie ciężaru poszczególnych elementów, a także na ich przymocowanie do palety specjalnymi taśmami, pasami lub folią strecz, by całość nie przesuwała się podczas transportu i nie zagroziła bezpieczeństwu paczek czy kuriera. Mniejsze części samochodowe pakuje się w opakowania jednostkowe, tak by zawartość opakowań się nie stykała. Lżejsze z nich należy ułożyć na górze przesyłki. Z pudełek tak jak całej palety nie mogą wystawać żadne elementy, które mogłyby uszkodzić inne przesyłki w trakcie transportu lub same ulec zniszczeniu. Całość musi mieć regularny kształt, który dodatkowo powinien być wzmocniony na narożach i w górnej części palety. Przesyłkę należy okleić naklejkami ostrzegawczymi oraz folią strecz, jeśli wymaga tego transportowany ładunek.

 

Jak zapakować zlew i inne artykuły sanitarne na palecie?

Armatura sanitarna ze względu na wielkość i wagę elementów często jest transportowana na palecie. Przede wszystkim wtedy, gdy waga ładunku przekracza 50 kg. Artykuły należy zapakować na standardowej podstawie EUR w formach styropianowych dopasowanych wielkością i kształtem. Muszą być w taki sposób zapakowane, by z opakowania zewnętrznego nie wystawały żadne elementy. Mogą one zniszczyć inne paczki lub też same ulec uszkodzeniu. Przy pakowaniu trzeba szczególną uwagę zwrócić na równomiernie ułożenie ciężaru, a także na to, by lżejsze paczki znalazły się na górze. Towar musi być przymocowany do palety taśmami, pasami lub folią strecz tak, by się nie przesuwał. Dodatkowo trzeba wzmocnić rogi i górną część palety tekturą lub styropianem, a całość owinąć folią, chyba że ładunek tego nie wymaga. Warto z zewnątrz określić paletę naklejkami ostrzegawczymi.

 

Jak spakować butelki i inne artykuły sanitarne na palecie?

Butelki i inne artykuły sanitarne podatne na uszkodzenie należy równomiernie ułożyć na palecie EUR ze zwróceniem szczególnej uwagi na zabezpieczenie boków przed uszkodzeniami zewnętrznymi. Poszczególne elementy należy oddzielić na przykład tekturowymi przekładkami lub tekturą falistą. W ten sposób należy również odgrodzić kolejne warstwy. Te ułożone jedne na drugich nie mogą powodować przechylania się palety na boki. Z zewnątrz całość trzeba zabezpieczyć taśmami plombującymi oraz okleić nalepkami ostrzegawczymi „ostrożnie szkło”.

 

Jak zapakować artykuły meblowe na palecie?

Mniejsze lub większe artykuły meblowe o wadze powyżej 50 kg muszą być transportowane na palecie. Do tego celu należy wybrać postawę o maksymalnych wymiarach modelu EUR. Poszczególne elementy trzeba szczególnie chronić na przykład folią bąbelkową przed uszkodzeniami, zarysowaniami. Ładunek należy tak zapakować, aby nie stykał się z opakowaniem zewnętrznym przesyłki, a także dodatkowo wzmocnić i usztywnić narożniki oraz górę przesyłki. Całość można okleić folią strecz oraz oznaczyć specjalnymi naklejkami według zaleceń producenta. Poszczególne elementy muszą być tak zapakowane, aby nie wystawały z nich części. Mogą one bowiem uszkodzić inne przesyłki. Trzeba je równomiernie rozłożyć na palecie, tworząc regularną bryłę, która nie będzie się przechylać na boki. Taki ładunek przytwierdza się do palety taśmami, pasami lub folią strecz w sposób uniemożliwiający przesuwanie się podczas transportu.

 

Jak zapakować artykuły wyposażenia wnętrz (np. lampy) na palecie?

Palety z wyposażeniem wnętrz takim jak na przykład lampy należy zapakować na palecie, jeśli ładunek przekracza wagę 50 kg. Ze względu na specyficzne elementy i ich delikatność boki palety powinny być osłonięte przed uszkodzeniami zewnętrznymi, a poszczególne warstwy najlepiej jest oddzielić od siebie tekturowymi przekładkami lub tekturą falistą. Cała paleta powinna mieć kształt regularnej bryły, w której cięższe elementy znajdują się na dole. Równomiernie rozłożony ładunek zabezpiecza przed przechylaniem się na boki w trakcie transportu. Całość powinna być zabezpieczona taśmami plombującymi oraz oklejona nalepkami ostrzegawczymi „ostrożnie szkło”, „nie rzucać”.

 

 

Poradniki dotyczące przesyłek kurierskich

Zastanawiasz się, w jaki sposób przesłać przesyłkę kurierską? A może masz ładunek nietypowy, trudny do zapakowania, a kolejne firmy odmawiają? Poniżej znajdziesz poradniki, dotyczące wysyłki przesyłek kurierskich.

Wysyłka tanich palet DHL

Co to jest europaleta?

Jak wysłać paletę Pocztą Polską?

Ile kosztują przesyłki paletowe Poczty Polskiej?

Wysyłka quada kurierem?

Wysyłka materaca kurierem

Wysyłka paczek nietypowych

Jak nadać przesyłkę dłużycową kurierem?

Jak zapakować koła i felgi dla kuriera?

Tania wysyłka opon kurierem

Jak tanio wysłać kurierem skuter?

Tania wysyłka roweru kurierem

Wysyłka silnika kurierem

Przesyłki z częściami samochodowymi

Oferta kurierska dla mechaników

Wysyłka motocykla kurierem

Jak nadać paletę kurierem?

Jak wysłać kurierem kosiarkę?

Jak tanio kurierem przesłać rolety?

Tania wysyłka telewizora kurierem

Tania wysyłka zmywarki kurierem

Tania wysyłka lodówki kurierem

Tania wysyłka pralki kurierem