MENU

Jak tanio kurierem przesłać rolety?

Rolety obecnie standardowo montuje się w mieszkaniach, biurach i miejscach użyteczności publicznej. Są estetyczne, a szeroka paleta modeli, kolorów i systemów pozwala dopasować konkretne rozwiązanie do swoich potrzeb. Coraz częściej rolety zamawiamy w sieci, a ich transport nie jest dla profesjonalnych kurierów żadnym problemem, o ile oczywiście odpowiednio zabezpieczymy przesyłkę. Rolety to nowoczesne i stylowe rozwiązania, które gwarantują intymność, ochronę przed ostrymi promieniami słonecznymi. Poza tym niewątpliwie wpływają na estetykę wnętrza, a popularne modele dzień-noc lub plisy fantastycznie układają się na oknach. Same mechanizmy pozwalają ustawić je w odpowiedniej pozycji.

Jak wysłać rolety wewnętrzne?

Sposób wysyłki rolet kurierem będzie zależny od ich wymiarów. Jeśli mieszczą się one w zalecanych przez przewoźnika parametrach, mogą zostać nadane jako paczka sortowalna. W przypadku, gdy wysyłamy długie lub ciężkie ładunki, trzeba będzie nadać je na palecie. Od parametrów i wybranych opcji dodatkowych zależeć będzie również wycena usługi. Całość przesyłki należy w taki sposób zapakować, aby rolety nie przesuwały się w kartonie. Do zabezpieczenia przydaje się na przykład folia bąbelkowa oraz dedykowane wypełniacze. Elementem najbardziej podatnym na uszkodzenia są krawędzie rolet z mechanizmami.

Jak nadać długie rolety okienne?

Długie rolety muszą być nadawane jako przesyłka dłużycowa. Wymagają one specjalnej obsługi na każdym etapie transportu i dlatego właśnie należy pamiętać o tym, że kurier będzie wymagać pomocy w trakcie załadunku i rozładunku. Szczegółowe wytyczne w zakresie maksymalnej przewożonej przez danego kariera długości przesyłek warto sprawdzić na stronie przewoźnika. Najczęściej brane są pod uwagę długości wszystkich boków, a wagę wylicza się według wzoru DxSxW/4000. Poza tym można również zastosować wagę wymiarową, a tym samy przelicza się 1 mb. długości na 100 kg. Co istotne, rolety, których waga przekracza 30 kilogramów, muszą być umieszczone w skrzyni, która umożliwia transport wózkiem widłowym. Przy wysyłce większej ilości kartony układa się na palecie naprzemiennie, stosując metodę H. Całość owijana jest taśmami i folią termokurczliwą i na stałe przymocowana do podstawy w taki sposób, by się nie przesuwała.

Wyceń transport swojej palety

 

‹ Poradniki