MENU

Wysyłka quada kurierem?

Jak nadać quada kurieremModa na charakterystyczne pojazdy dla młodszych i nieco starszych wcale nie słabnie. To popularna aktywność szczególnie w sezonie letnim, a od lat jest również najbardziej dyskutowanym prezentem komunijnym. Nowoczesne i designerskie quady przede wszystkim przyciągają uwagę, dają zastrzyk adrenaliny i gwarantują niezapomnianą zabawę szczególnie w terenie. Nic więc dziwnego, że dla wielu osób taka rozrywka to rewelacyjny sposób, by rodzinnie lub ze znajomymi spędzać czas. Dlatego właśnie sklepy internetowe oraz różnego rodzaju aukcje prześcigają się w atrakcyjnych ofertach, a wysłanie quada kurierem nie stanowi żadnej przeszkody. Przy wyborze przewoźnika najlepiej jest kierować się jego doświadczeniem w transporcie towarów dużych i kłopotliwych.

 

Jak zapakować quada dla kuriera?

Wysyłka quada kurierem to najtańszy i najpewniejszy sposób, by maszyna szybko znalazła się u odbiorcy. Poza tym warto pamiętać, że ze względu na wymiary oraz wagę pojazd musi być przewożony na palecie. Taki transport zapewnia bezpieczeństwo oraz ułatwia kurierowi operowanie przesyłką. Po ładunek przewoźnik przyjeżdża dedykowanym samochodem z windą lub podnośnikiem.

Kluczem do tego, by paleta z quadem dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym, będzie przede wszystkim odpowiednie jej przygotowanie. Podatne na uszkodzenia oraz wystające elementy maszyny musimy zabezpieczyć kartonem lub styropianem, a całość pojazdu trzeba owinąć kilkoma warstwami folii bąbelkowej i streczu. Poza tym quada należy w taki sposób przymocować do podstawy, by się nie przesuwał, a tym samym nie narażał także innych przesyłek na uszkodzenie.

 

Jak nadać quada kurierem?

Tania wysyłka quada kurieremWiele osób, które sprzedają pojazdy w sklepach internetowych lub na aukcjach zastanawia się, jak wysłać quada. Kurier jest najlepszą i najtańszą opcją szczególnie, że po tego typu ładunki przyjeżdżają dostosowane samochody. Sama procedura nadania przesyłki wymaga wpisania podstawowych parametrów w odpowiednie miejsca w formularzu. Wśród tych najważniejszych będzie oczywiście waga oraz wymiary i warto pamiętać, że podstawa też się wlicza w specyfikację przesyłki. Na podstawie elementarnych danych oraz wybranych opcji dodatkowych zostaną nam przedstawione konkretne propozycje. Po wybraniu tej najatrakcyjniejszej dokonujemy płatności, podajemy dane adresowe i drukujemy list przewozowy. Kurier quada odbierze z wskazanego miejsca i zawiezie wprost do odbiorcy, a całą drogę można śledzić w dedykowanym panelu.

 

Zobacz, ile kosztuje wysyłka quada na palecie

 

Zobacz też Jak wysłać motocykl kurierem 

‹ Poradniki