MENU

Jak wysłać kurierem kosiarkę i inny sprzęt ogrodniczy?

Szczególnie w sezonie wiosenno-letnim wzrasta zainteresowanie urządzeniami ogrodowymi. Miłośnicy rekreacji na terenach zielonych szczególną uwagę przykładają do tego, by sprzęt ułatwiał im codzienne czynności. W sklepach internetowych, na aukcjach oraz w ogłoszeniach lokalnych bez problemu znaleźć można sprzęt najlepszej jakości, a wysyłka specjalistycznych urządzeń kurierem nie stanowi problemu, pod warunkiem że odpowiednio przygotujemy przesyłkę do drogi. Wśród najpopularniejszego sprzętu ogrodniczego są oczywiście kosiarki, choć specjaliści i amatorzy sięgają również po dmuchawy, rozdrabniarki czy różnego rodzaju piły czy sekatory. W wielu wypadkach są to ciężkie i duże urządzenia, które wymagają transportu na paletach.

Jak przygotować urządzenia ogrodowe do transportu?

Kurier dokłada starań, by sprzęt ogrodniczy docierał do odbiorców w stanie nienaruszonym. Na wycenę takiej pracy mają wpływ przede wszystkim podstawowe parametry takie jak waga i wielkość oraz wybrane opcje dodatkowe. Jeśli wysyłamy urządzenia w kartonie, zostaną potraktowane jak paczka standardowa, a duże i ciężkie urządzenia muszą być transportowane na palecie. To również wpływa na wycenę, ale gwarantuje przesyłce bezpieczeństwo i stabilność. Warto pamiętać o tym, że urządzenia często muszą być transportowane w określonej pozycji.

Jak wysłać kosiarkę?

Nowa kosiarka w fabrycznym opakowaniu jest doskonale przygotowana do drogi. Jeśli sprzedajemy używaną, musimy poświecić trochę czasu na odpowiednie zapakowanie paczki. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca niebezpieczne, które mogłyby uszkodzić inne przesyłki w czasie drogi lub też być groźne dla kuriera. Najlepiej kosiarkę wsadzić do dużego kartonu po uprzednim zabezpieczeniu ruchomych ostrych krawędzi oraz wypełnieniu pustych przestrzeni dedykowanymi wypełniaczami.

Jak zapakować kosiarkę kurierowi?

Kosiarka i wiele innych urządzeń ogrodowych to maszyny spalinowe, które muszą być odpowiednio przygotowane do wysyłki. Nie każdy kurier będzie przewoził tego typu ładunek. Przede wszystkim urządzenia muszą być opróżnione ze wszystkich płynów eksploatacyjnych takich jak paliwo, smary lub oleje. Sprzęt musi być czysty i suchy. Przed zapakowaniem kostkarki do oryginalnego lub zastępczego kartonu należy wszystkie ruchome elementy ściągnąć i zapakować osobno, a wystające dokładnie osłonić, wykorzystując styropian, tekturę i folię bąbelkową.

Wyceń transport swojej palety

 

‹ Poradniki