MENU

Wysyłka paczek nietypowych

Wysyłka paczek nietypowychWiększość nadawanych kurierem paczek mieści się w odpowiednim standardzie, czyli nie przekraczają zalecanej wagi i wymiarów oraz są zapakowane zgodnie z wytycznymi. Problemy pojawiają się wtedy, gdy chcemy wysłać przesyłkę, która nie mieści się w szeroko pojętej normie. W ofertach firm kurierskich znajdziemy coraz więcej dedykowanych ofert, a fakt nadania paczki nietypowej określamy już na poziomie wypełniania formularza na stronie internetowej. Chodzi wszak o to, by przewoźnicy odpowiadali na faktyczne potrzeby rynku. Dla przykładu DHL konsekwentnie wymaga, by przesyłka była zapakowana w karton i nie przyjmie tej, którą owiniemy streczem i folią bąbelkową. Dodatkowo możemy zostać obciążeni za pusty przyjazd kuriera.

Jeżeli nie chcesz lub nie możesz zapakować przesyłki w karton według wytycznych DHL - sprawdź ofertę kuriera AMBRO - już od 175 zł brutto.

 

Jak nadać za długą paczkę?

Większość firm kurierskich określa bardzo podobne wytyczne w zakresie przesyłania różnego rodzaju przesyłek standardowych. Nieznaczne różnice w ofertach znajdziemy, gdy chcemy wysłać paczkę dłuższą niż przewidują zapisy przewoźnika i spotkamy się z różnymi sposobami obliczania wymiaru. Dysproporcje pomiędzy standardami kurierów są dość duże i wynoszą od 120 centymetrów nawet do 175. Z drugiej strony należy zwrócić uwagę, że poza długością konkretnego boku przewoźnicy określają również maksymalną sumę wymiarów wszystkich krawędzi. Jeśli masz wątpliwości, w jaki sposób nadać przesyłkę, najlepiej skontaktować się z przewoźnikiem i poprosić o indywidualną wycenę.

 

Jak nadać paczkę niesortowaną?

Z zasady paczka niesortowalna ze względu na sposób zapakowania czy też wagę lub wymiary wymaga specjalnego traktowania na każdym etapie obsługi. Czyli podlega innym procedurom w zakresie sortowania, przenoszenia, transportu. Bardzo często zdarza się to właśnie w zakresie rozmiaru oraz nieregularnego kształtu lub też z paczki wystają elementy ładunku albo jego specyfika wymaga specjalnego traktowania. Takie przesyłki są podatne na uszkodzenia, ale mogą również zniszczyć inne przewożone przez kuriera. Każdy z przewoźników ma również określone standardy, jeśli chodzi o materiał, w który musi być przesyłka zapakowana. Podobnie jest z maksymalną wagą, która zazwyczaj mieści się w przedziale 30-35 kg, i tak jak inne parametry jest ustalana indywidualnie przez każdą z firm kurierskich.

Warto pamiętać o tym, że paczki niestandardowe wymagają specjalnej obsługi. Czasem związana jest ona z przyjazdem dostosowanego samochodu, a czasem z konieczności obecności drugiego kuriera lub na przykład pomocy przy załadunku i rozładunku. Dlatego właśnie wysyłka paczek nietypowych jest droższa i zazwyczaj odbywa się na podstawie indywidualnie robionej wyceny.

 

Skontaktuj się z nami i sprawdź, ile będzie kosztować wysyłka twojej przesyłki

 

Zobacz też Jak nadać przesyłkę dłużycową kurierem

‹ Poradniki