MENU

Tania wysyłka pralki kurierem

Zakup nowego lub używanego sprzętu w internecie nie jest obecnie problemem. Prym wiodą sklepy internetowe oraz aukcje, ale takie urządzenia jak pralki królują również w ogłoszeniach lokalnych. Dzięki ofertom tanich kurierów z Pogotowia Paletowego wysyłka dużego i ciężkiego sprzętu na paletach też nie jest kłopotliwa. Dedykowane usługi pozwalają mieć pewność, że pralka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie pod warunkiem oczywiście jej prawidłowego zapakowania. Zakupy w internecie to również tańsza i bezpieczniejsza opcja, a możliwość odstąpienia od umowy pozwala na rezygnację z transakcji w okresie 14 dni. Przesyłki paletowe są również dodatkowo ubezpieczane.

Jak wysłać pralkę?

Pralka musi być transportowana na palecie, ponieważ ułatwia to kurierowi manewrowanie ciężkim ładunkiem. Ten duży sprzęt jest bardzo delikatny i przede wszystkim bęben będzie wymagać zabezpieczenia. Najlepiej w tym celu użyć oryginalne bolce, które będą stabilizować mechanizm urządzenia, co jest ważne szczególnie przy przechyleniu lub wstrząsach. Poza tym z pralki trzeba pozbyć się całej wody, należy zablokować sznurkiem lub taśmą drzwi bębna oraz filtra przed przypadkowym otwarciem. Krawędzie najlepiej zabezpieczyć tekturą lub styropianem, bo dzięki temu unikniemy wgnieceń. Całość owinąć folią bąbelkową lub streczem w taki sposób, by się nie przesuwała na palecie.

Jak prawidłowo zapakować pralkę?

Jak przy każdym innym urządzeniu tak samo w tym wypadku należy odpowiednio przygotować pralkę do transportu na palecie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie bębna, wszystkich krawędzi oraz elementów podatnych na uszkodzenia. O ile nowa pralka jest przygotowana do drogi, o tyle sprzęt używany wymaga szczególnej troski przy pakowaniu. Im staranniej to zrobimy, tym większa pewność, że przesyłka zostanie dostarczona do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

Ze względu na wagę i wielkość pralka musi być przewożona na palecie. Samej wyceny usługi, a tym samym zamówienia przewoźnika musimy dokonać w kategorii przesyłki paletowe. Kurier nie przywiezie źle zapakowanej przesyłki, ponieważ może ona ulec uszkodzeniu, a także naraża inne paczki na zniszczenie. Przesyłki paletowe nadawane są w systemie rampa-rampa, należy więc je przygotować do odbioru w takim miejscu, do którego będzie mógł wjechać wózek widłowy. Samochód z windą lub podnośnikiem również potrzebuje odpowiedniej przestrzeni na podjeździe.

Pralka na półpalecie 80x60x100 cm wysokości i 80 kg cena 80 zł brutto

Zamów kuriera

Pralka na palecie 120x80x100 cm wysokości do 100 kg cena 160 zł brutto

Zamów kuriera

 

FAQ - Czyli najczęstsze pytania o wysyłkę pralki kurierem

Jak wysłać pralkę kurierem?

Pralkę jak i pozostałe sprzęty AGD należy wysyłać na palecie.

Jak bezpiecznie zapakować pralkę?

Pralkę trzeba umieścić na palecie i dobrze przymocować. Ważne również, żeby nie wystawała poza jej obrys. W zależności od wymiarów może to być paleta o wymiarach euro 120x80cm lub półpaleta 60x80cm.

Czy kurier musi wnieść pralkę?

Kurier przesyłki paletowe dostarcza tylko tam gdzie jest w stanie dojechać paleciakiem.

Ile kosztuje wysyłka pralki kurierem?

Wysyłka półpalety w PogotowiePaletowe - sprawdź aktualną cenę

Wysyłka palety w PogotowiePaletowe - sprawdź aktualne ceny

Ile waży pralka?

Pralki automatyczne ładowane od góry ważą średnio 56,5 kg, choć dwie najczęściej spotykane wartości to 53 oraz 57 kg.

 

 

Potrzebujesz innych wymiarów? Wyceń transport swojej palety

 

‹ Poradniki