MENU

Wysyłka tanich palet DHL

Wysyłka tanich palet DHLKlienci firm kurierskich najczęściej wysyłają małe paczki, które mieszczą się w standardowych wymiarach. Zdarza się jednak, że potrzebują nadać cięższe i większe przedmioty lub też taki ładunek, który wymaga dodatkowej stabilizacji. Wtedy właśnie wybierane są tanie palety, które pozwalają szybko i bezpiecznie dostarczyć każdą przesyłkę od nadawcy do odbiorcy. Najczęściej w ten sposób nadawane są części samochodowe, meble czy sprzęt AGD oraz na przykład zestawy kartonów. To od ich odpowiedniego przygotowania w dużej mierze zależeć będzie, a jakim stanie przesyłka trafi do odbiorcy. Tanie palety DHL umożliwiają bezproblemowy i dostosowany transport i dlatego właśnie chętnie korzystają z niego i klienci indywidualni, i firmy szczególnie z sektora e-commerce.

 

Jak wysłać tanią paletę kurierem DHL?

Wysyłka palety kurierem DHL jest procesem intuicyjnym. Wymaga jedynie wypełnienia odpowiedniego formularza na stronie internetowej. W dedykowane miejsca wpisujemy wszystkie parametry przesyłki takie jak waga oraz wymiary, a także zaznaczamy opcje dodatkowe. Wśród tych najpopularniejszych jest na przykład dodatkowe ubezpieczenie czy usługa ekspresowa. Przewoźnik zaleca, by korzystać szczególnie z tego pierwszego wariantu, ponieważ nie generuje on dużych kosztów, a w przypadku uszkodzenia lub zagubienia przesyłki pozwala odzyskać środki.

Dzięki współpracy z najlepszymi przewoźnikami jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom najatrakcyjniejsze warunki. Poza ceną niezwykle istotny będzie oczywiście czas doręczenia oraz rzetelność realizowanych usług. Kurier DHL jest jednym z najczęściej wybieranych przewoźników zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy. Warto jednak starannie przygotować taką paletę i zabezpieczyć ładunek. W ten osób chronimy go przed uszkodzeniem, ale także zmniejszamy ryzyko, że zniszczy inne paczki. Koniecznie należy na trwałe przymocować ładunek do palety w taki sposób, by się nie przesuwał, a delikatne elementy oraz ostre krawędzie dodatkowo zabezpieczyć. Przesyłka powinna mieć regularny kształt prostopadłościanu. W tym celu warto skorzystać z kartonowych lub styropianowych naroży. Całość trzeba owinąć kilkoma warstwami folii streczowej.

 

Parametry palety DHL?

Jak wysłać tanią paletę kurierem DHL?Kurier DHL palety przyjmuje o wadze do 1000 kilogramów oraz o wymiarach nieprzekraczających 120 cm długości, 80 cm szerokości i 180 cm wysokości. Przewoźnik zaleca również korzystanie ze standardowych europalet. Warto pamiętać również, że w parametry przesyłki paletowej DHL wchodzą również waga – około 25 kg oraz wysokość – 14,4 podstawy. By zamówić przyjazd kuriera dedykowanym samochodem z windą lub podnośnikiem, należy skontaktować się z infolinią DHL. Ta usługa nie będzie generować dodatkowych kosztów, a zapewni bezpieczny proces ładowania. Należy oczywiście przygotować odpowiednio dużo miejsca na podjeździe lub parkingu.

 

Ile kosztuje paleta DHL?

Koszt taniej palety DHL jest uzależniony przede wszystkim od wagi i wielkości przesyłki. W przypadku standardowej europalety 80 cm x 120 cm cennik prezentuje się następująco:

Waga towaru i palety do: 

 Cena

100 kg (wysokość=40cm)

150,00 zł

200 kg

170,00 zł

300 kg

170,00 zł

400 kg

170,00 zł

500 kg

200,00 zł

700 kg

200,00 zł

1000 kg

250,00 zł

Dodatkowo od 1 kwietnia 2018 kurier DHL prowadził dodatkową opłatę w wysokości 15 zł brutto za wykonanie pustego przejazdu, jeśli wina leży po stronie nadawcy.

 

Zobacz, ile zapłacisz za paletę DHL

 

Zobacz też Jak nadać paletę kurierem? oraz Jak wysłać przesyłki nietypowe

‹ Poradniki