MENU

Tania wysyłka lodówki kurierem

Lodówkę nową lub używaną bez problemu można kupić w internecie. Segment AGD jest często wybierany przez klientów, a zakupy w sieci są tańsze i dają dostęp do szeregu różnych opcji. Najważniejszą z nich jest możliwość odstąpienia odmowy w ciągu 14 dni. Poza tym sklepy kuszą rabatami, pakietami lojalnościowymi czy ubezpieczeniem. Nawet tak duże urządzenia jak lodówka kurier zawiezie bez problemu, o ile odpowiednio przygotujemy ją do wysyłki. Doświadczeni przewoźnicy gwarantują to, że przesyłka na palecie zostanie dostarczona do odbiorcy w stanie nienaruszonym.

Jak wysłać lodówkę?

Najlepiej poprosić kogoś o pomoc już na etapie umieszczania lodówki na palecie. Z jednej strony jest to duże urządzenie, a z drugiej podatne na uszkodzenia i wgniecenia, a to nie będzie się prezentować atrakcyjnie. Wszystkie ruchome elementy muszą zostać zabezpieczone w taki sposób, by się nie przesuwały. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na szuflady i półki oraz różnego rodzaju akcesoria. Narożniki warto zabezpieczyć tekturą lub styropianem. Przed pakowaniem lodówkę trzeba rozmrozić oraz usunąć ze środka wodę. Drzwi koniecznie należy zabezpieczyć sznurkiem lub taśmą, by nie otworzyły się w czasie transportu, a całość dobrze jest okleić folią strecz lub bąbelkową. Im więcej warstw i zabezpieczeń tym większa szansa, że całość dotrze do odbiorcy w nienagannym stanie.

Pakowanie lodówki

W ofertach tanich kurierów znajdziemy możliwość wysyłki dużych i ciężkich urządzeń AGD. Oczywiście wymagają one specjalnego przygotowania zgodnie z zaleceniami konkretnego przewoźnika i muszą być transportowane na standardowej palecie. Lodówka musi być przymocowana do podstawy w taki sposób, by nie tylko ułatwiać transport, ale również by się nie przesuwać, a tym samym nie zaszkodzić innym przesyłkom oraz nie narazić się na uszkodzenie. Cała konstrukcja powinna być stabilna.

Przygotowując do wysyłki lodówkę, należy pamiętać o tym, że w wielu wariantach są to urządzenia wysokie. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na wytyczne przewoźnika w zakresie maksymalnej wysokości, jaką paczka może mieć. Trzeba pamiętać o tym, że wysokość podstawy – czyli około 14,4 centymetra również mieści się w tym kryterium. Lodówki na palecie są przez kurierów dostarczane w systemie rampa-rampa. Należy więc przygotować przesyłkę w takim miejscu, by bez problemu mógł po nią podjechać kierowca z wózkiem widłowym. Na samym parkingu trzeba również wygospodarować przestrzeń dla samochodu z windą lub podnośnikiem.

Wyceń transport swojej palety

 

‹ Poradniki