MENU

Tania wysyłka telewizora kurierem

Sprzęt multimedialny to jedne z chętniej wymienianych w domach urządzeń. Przede wszystkim klientów przyciąga jakość, nowoczesne technologie oraz możliwości, które dają telewizory. W sieci znaleźć można szereg produktów spełniających najnowsze standardy, a poza niemalże kosmicznymi parametrami warto pamiętać o tym, że kupujemy coraz większe urządzenia. To oczywiście wpływa również na sam rodzaj transportu. W ofertach najlepszych kurierów znajdziemy różne możliwości.

Najczęściej kupujemy telewizory w sklepach internetowych. Te oferty kuszą atrakcyjnymi cenami, a także różnymi pakietami dodatkowymi, które na przykład umożliwiają przetestowanie urządzenia. Poza tym kwitnie rynek telewizorów używanych, a w przypadku wysyłki takiego urządzenia warto skorzystać z oryginalnego kartonu oraz profilowanych zabezpieczeń. Dlatego właśnie warto te elementy przechowywać. Karton sprawdzi się także podczas przeprowadzki.

Telewizor na palecie do 40 cali i 120 cm z opakowaniem od 160zł 

Zamów kuriera

Telewizor na palecie do 160 cm z opakowaniem od 450zł

Zamów kuriera

Telewizor na palecie do 200 cm z opakowaniem od 470zł

Zamów kuriera

 

Jak zapakować telewizor?

Wysyłka telewizora kurierem jest najlepszą i najtańszą opcją. Przewoźnicy dokładają starań, by szczególnie delikatne urządzenia znalazły się u odbiorcy w stanie nienaruszonym. By tak się stało, należy oczywiście przygotować sprzęt do wysyłki. Sam kurier nie odbierze go w momencie, kiedy przesyłka będzie źle zapakowana, choć nie sprawdza zabezpieczeń wewnętrznych. Telewizor ze względu na swoją budowę oraz delikatność najlepiej jest wysyłać w oryginalnym kartonie z wykorzystaniem fabrycznych osłon narożników. Przede wszystkim będą one chronić najwrażliwsze elementy, a także będą stabilizować całość. Można również zdobyć karton od innego urządzenia, ale wówczas trzeba poświęcić czas, by w taki sposób zapakować elektronikę, by się nie przesuwała, nie była narażona na uderzenia. Opakowanie powinno być dobrane pod kątem wielkości i masy sprzętu. Całość oczywiście musi być przewożona na palecie.

Jak wysłać telewizor na palecie? 

Karton z telewizorem należy owinąć folią streczową lub bąbelkową. Szczególną uwagę należy zwrócić na narożniki i boki urządzenia. Wewnątrz warto wypełnić całą wolną przestrzeń specjalnymi styropianowymi wypełniaczami. Paczkę należy oznaczyć symbolami „delikatnie” oraz „przewozić w pozycji pionowej”, a całość w taki sposób przymocować do palety, by się nie przesuwała. To będzie chronić przesyłkę przed uszkodzeniem, ale również sprawi, że inne paczki będą mogły być bez problemu transportowane. Wyceniając paletę z telewizorem, trzeba pamiętać o tym, że waga i wysokość podstawy wchodzą w parametry paczki.

Wyceń transport swojej palety

 

‹ Poradniki