MENU

Przesyłki z częściami samochodowymi

Przesyłki kurierskie z częściami samochodowymiWarsztaty samochodowe, serwisy oraz sklepy branżowe często wysyłają części samochodowe kurierem. W zależności od wytycznych konkretnych przewoźników mogą się spotykać z pewnymi ograniczeniami. Części samochodowe ze względu na przykład na swoje wymiary, ciężar oraz podatność na uszkodzenia wymagają dedykowanych rozwiązań. Większość z tego typu przesyłek nadawanych jest jako nietypowe i wymagające specjalnego traktowania na każdym etapie transportu. Dlatego właśnie mechanicy, pracownicy warsztatów i handlarze częściami samochodowymi wybierają sprawdzonych kurierów, którzy mają doświadczenie w doręczeniach części samochodowych prosto do odbiorcy.

Ceny kurierów dla części samochodowych

Jeżeli nie chcesz lub nie możesz zapakować przesyłki w karton według wytycznych DHL - sprawdź ofertę kuriera AMBRO - już od 175 zł brutto.

 

Jak zapakować przesyłkę z częściami samochodowymi?

Kurierem można nadać każdą część samochodową. Przed zapakowaniem na przykład chłodnicy, turbiny czy skrzyni biegów koniecznie trzeba pozbyć się z nich płynów eksploatacyjnych. Wszystko musi być czyste i suche. Poza tym należy zabezpieczyć narożniki a także elementy ruchome. Duże i ciężkie części samochodowe muszą być przewożone na palecie, a po tego typu przesyłkę przyjedzie kurier samochodem z windą lub podnośnikiem i należy mu przygotować oczywiście odpowiednio dużo miejsca na podjeździe.

 

Jak wysłać części samochodowe?

Doświadczony kurier jest w stanie dostarczyć każdą z części samochodowych prosto do odbiorcy. Gwarantuje również, że dotrze ona szybko i w stanie nienaruszonym, a atrakcyjne ceny sprawiają, że jest to niezwykle konkurencyjna opcja. Większość przesyłek z częściami samochodowymi kurierzy przewożą na paletach, są one również niestandardowe i wymagają specjalnej obsługi. Warto zaznaczyć, że niektóre elementy trzeba będzie nadać jako przesyłki dłużycowe lub gabarytowe, a te potrzebują na przykład pomocy przy załadunku i przyjazdu dedykowanego samochodu.

Jak wysłać części samochodowe?Kurierem najczęściej wysyłane są takie części jak silnik samochodowy, turbina samochodowa, zderzak czy też drzwi. Oczywiście doświadczony kierowca przewiezie również inne elementy auta po właściwym ich przygotowaniu do drogi. Dzięki współpracy z najlepszymi kurierami w Polsce jesteśmy w stanie klientom zaproponować dogodne warunki i szybką realizację usług. Przewoźnicy dostarczają nawet bardzo wymagające paczki za granicą i na terenie kraju, zarówno na mocy stałych umów, jak i jednorazowych zleceń. Kluczem jest to, by przesyłka z częściami samochodowymi dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym a także, by nie uszkodziła innych przesyłek. Dlatego właśnie koniecznie trzeba się zapoznać z wytycznymi przewoźnika w zakresie przygotowania paczki do drogi.

Dzięki ofercie kurierów możemy być pewni, że maska samochodowa, felgi czy zderzak dotrą do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Poza tym przewoźnicy oferują atrakcyjne ceny i części samochodowe można już nadać w cenie od 20 zł. Zobacz, ile zapłacisz za usługę krajową.

 

Kurier DHL dostarcza części samochodowe tylko w kartonach.

Sprawdź, ceny kurierów dla części samochodowych

 

‹ Poradniki