MENU

Jak wysłać paletę Pocztą Polską?

Jak wysłać paletę Pocztą PolskąPoczta Polska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przewoźników. Charakterystyczne logo dla klientów indywidualnych i firm jest synonimem rzetelnie realizowanych usług oraz atrakcyjnych cen. Co istotne, Poczta stale rozwija swoją ofertę. Przede wszystkim udogodnienia oraz najnowsze rozwiązania dedykowane są rynkowi e-commerce, który jest ważnym graczem na rynku małych paczek oraz palet. Poczta Polska pomimo już dużej rozpoznawalności oraz zaufania klientów nadal inwestuje w sieć logistyczną, transportową i lokalową - dzięki temu może śmiało konkurować z nowoczesnymi firmami kurierskimi.

 

Jak nadać paletę Pocztą Polską?

Poczta Polska dokłada wszelkich starań, by tanie palety były u odbiorcy w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych. Zazwyczaj usługa jest realizowana następnego dnia roboczego systemie od drzwi do drzwi. Całą trasę palety możemy śledzić w dedykowanym panelu, a telefonicznie i przez e-mail będziemy informowani o nadaniu czy też odbiorze przesyłki. Poczta Polska dostosowuje również usługi dodatkowe do potrzeb klientów. Można zamówić na przykład dokumenty zwrotne lub odebranie palet czy też pobranie. Najpopularniejszą opcją jest ubezpieczenie dodatkowe. Poczta polska w ramach usługi standardowej zabezpiecza wartość przesyłki do kwoty 1000 zł. Jeśli jest taka potrzeba można wykupić wyższe ubezpieczenie. 

Wysłanie palety Pocztą Polską jest intuicyjne. Procedurę ułatwia fakt, że przewoźnik realizuje usługi na terenie całego kraju, a rozlokowane centra logistyczne dbają o płynność realizowanych zleceń. Dzięki temu zarówno klienci indywidualni jak i firmowi - stali i okazjonalni - mogą składać zamówienia w godzinach od 8.00 do 14.00. Zlecenia są przyjmowana na następny dzień roboczy. Żeby wysłać paletę Pocztą Polską, należy najpierw przygotować ją do transportu. Następnie poprzez dedykowany formularz elektroniczny zamawia się usługę i na końcu drukuje list przewozowy. Zostanie on odebrany wraz z przesyłką przez kuriera. Pocztą Polską palety można nadać również bez drukowania dokumentu, ale wypisanie listu przez kuriera jest dodatkowo płatne.

 

Wysyłka palety Pocztą Polską

Wysyłka palety Pocztą PolskąPoczta Polską wysłać można paczki, palety oraz drobnicę. To oferta dedykowana do potrzeb różnych klientów, a atrakcyjne ceny, bogaty katalog opcji dodatkowych sprawiają, że różne branże i klienci indywidualni okazjonalnie lub też na stałe korzystają z katalogu ofert. W nim mieszczą się również przesyłki paletowe. Pocztą Polską można nadać standardowe europalety o wymiarach 120x80cm. Na nich można umieścić przesyłkę o wadze, która nie przekracza 1000 kilogramów. Co istotne waga i wysokości samej podstawy wliczają się również w parametry, które wpisujemy w odpowiednim formularzu przy wycenie. Za przesyłkę niestandardową trzeba będzie dodatkowo zapłacić, przewoźnik wycenia ten koszt na 200 zł. Poczta Polska przyjmuje również te palety, które mają maksymalną wysokość 180 centymetrów.

Kluczem do tego, by przesyłka paletowa Poczty Polskiej dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym, jest oczywiście jej odpowiednie przygotowanie i pakowanie. Przede wszystkim nie możemy wysyłać przedmiotów zabronionych w transporcie (np. zwierzęta, żywność szybko psująca się itd). Ta lista jest zależna od międzynarodowych przepisów i wytycznych przewoźnika. Warto przy tym pamiętać, że ładunek musi być w taki sposób przymocowany do palety, by się nie przesuwał i nie zagrażał bezpieczeństwu innych paczek. Poza tym żaden z elementów przesyłki nie może wystawać poza obrys palety. Poczta Polska przyjmuje również przesyłki drobnicowe, które składają się z 8 palet oraz realizuje usługi częściowe, które obejmują od 9 do 20 przesyłek oraz całościowe do 33 palet.

 

Cennik palet 80x120 Pocztą Polską

Ceny palet Poczty Polskiej zależą od wagi towaru umieszczonego na palecie plus waga samej palety (ceny dotyczą standardowej europalety 80 cm x 120 cm):

Waga towaru i palety do: 

 Cena

100 kg (wysokość=40cm)

145,00 zł

200 kg

145,00 zł

300 kg

165,00 zł

400 kg

165,00 zł

500 kg

185,00 zł

700 kg

200,00 zł

1000 kg

250,00 zł

Uwaga! 1 kwietnia 2018 Poczta Polska wprowadziła opłatę za wykonanie pustego podjazdu (z przyczyny leżącej po stronie nadawcy) w wysokości 30% opłaty podstawowej.

Chcesz wysłać paletę przemysłową o wymiarach 120x120cm (150cm wysokości) - już od 260zł, sprawdź naszą ofertę.

 

Skorzystaj z oferty i wysyłaj palety Pocztą Polską

 

Zobacz też Ile kosztują przesyłki paletowe Poczty Polskiej

‹ Poradniki