MENU

Jak zapakować koła i felgi dla kuriera?

Pakowanie kół i felg samochodowych dla kurieraCzęści samochodowe są jedną z najczęściej dostarczanych przesyłek. Wymagają one oczywiście starannego przygotowania, ale zarówno warsztaty, jak i punkty handlowe czy klienci indywidualni chętnie korzystają z ofert sklepów internetowych oraz różnego rodzaju aukcji. Jednymi z najczęściej wysyłanych elementów są koła samochodowe. Kurier może dostarczyć je szybko oraz z najwyższą troską o bezpieczeństwo ładunku. Szczególnie felgi do wysyłki będą musiały być doskonale przygotowane, by nie zostały uszkodzone w drodze. Poza tym warto zwrócić uwagę, że przewoźnicy gwarantują szybkie dostawy oraz atrakcyjne ceny, co niewątpliwie przekłada się na konkurencyjne warunki zarówno dla klientów jednorazowych, jak i tych, którzy współpracują na mocy stałych umów.

Koła samochodowe do 30kg i 75x75x30cm od 63 zł

Zamów kuriera

 

Jak wysłać koła z felgami?

Żeby koła z felgami dotarły do odbiorcy w stanie nienaruszonym, przede wszystkim muszą być dobrze zapakowane. Przewoźnicy zalecają, by każdą oponę zapakować osobno do oddzielnych kartonów i nadać jako kolejne paczki. Szczególnie wrażliwe na uszkodzenia mogą być alufelgi. Są delikatne, a z zasady muszą prezentować się nieskazitelnie. Kurier felgi przewozi po starannym zabezpieczeniu ich folią bąbelkową i streczem. Sprawdzają się również osłony z kartonu. Warto również wypełnić opakowanie, by części nie przesuwały się w nim i w ten sposób nie były narażone na uszkodzenie, ani nie zagroziły innym przesyłkom. Przy nadaniu kurierem alufelg należy do jednego opakowania spakować maksymalnie dwie sztuki. Każda z nich powinna być zabezpieczona kilkoma warstwami folii streczowej i bąbelkowej.

 

Ile zapłacisz za wysyłkę kół i felg?

Ceny wysyłki kół i felg kurieramiCena przesyłki z zestawem kół z felgami będzie oczywiście uzależniona od wagi paczki a także od wytycznych konkretnego przewoźnika. Warto zwrócić uwagę, że w momencie gdy spakujemy opony do regularnego kartonu, będziemy mogli nadać go jako przesyłkę standardową, o ile nie przekroczy wymaganych wymiarów oraz wagi. Inną metodą jest owiniecie kół folią streczową, ale takie rozwiązanie sprawi, że przesyłka zostanie uznana za niestandardową, więc będą do niej doliczone opłaty. Poza tym przewoźnicy zwracają uwagę na to, że gdy pakujemy koła z felgami, warto nadać je pojedynczo jako osobne paczki. Przesyłki z dwoma lub czterema oponami mogą być za ciężkie i uszkodzić się podczas transportu. Same felgi kurierem można wysłać pakowane po dwie sztuki w kartonie oczywiście po odpowiednim zabezpieczeniu każdej z nich. Takie rozwiązanie będzie wygodne i atrakcyjne cenowo. Rzeczywisty koszt przesyłki poznasz w momencie wypełniania formularza na stronie internetowej. Wtedy zostaną przygotowane oferty poszczególnych kurierów.

 

Sprawdź, która oferta będzie dla ciebie najatrakcyjniejsza.

 

Zobacz też jak tanio wysłać opony kurierem oraz jak wysłać paczki nietypowe

‹ Poradniki