MENU

Ile kosztują przesyłki paletowe Poczty Polskiej?

Palety Pocztą PolskąPocztą Polską klienci indywidualni oraz firmy wysyłają standardowe paczki, palety oraz drobnicę. Atrakcyjna oferta, szeroki wachlarz usług, a także korzystne ceny sprawiają, że przewoźnik cieszy niesłabnącym zaufaniem. Poza tym stale inwestuje w podnoszenie jakości oraz wprowadzanie nowoczesnych technologii tak bardzo cenionych szczególnie przez sektor e-commerce. Z oferty Poczty Polskiej korzystają zarówno klienci okazjonalni, jak i ci, którzy mają podpisane stałe umowy z przewoźnikiem. Ta opcja daje zdecydowanie więcej możliwości negocjacji cen oraz dostęp do nowoczesnych aplikacji.

 

Jakie opłaty dodatkowe ma Poczta Polska?

Większość nadawanych palet Pocztą Polską mieści się w standardowych wymiarach oraz nadawanych jest w podstawowym trybie. Do ceny usługi doliczane są opłaty dodatkowe. Jedną z najważniejszych jest opłata paliwowa, która jest wyliczana w systemie comiesięcznym na podstawie ceny bazowej oleju napędowego. To tej kwoty dodaje się również opłatę drogową. Są to koszty, które podnoszą wartość netto usługi. Wspomniana opłata drogowa jest związana przede wszystkim z korzystaniem przez przewoźnika z tras, za które pobierane są pieniądze – czyli autostrad i dróg ekspresowych.

W cenniku Poczty Polskiej znajdziemy również opłaty dodatkowe za wydłużenie czasu rozładunku lub załadunku. Więcej kosztować będzie również nadanie palety większej i cięższej niż standardowo zalecane parametry. Klienci Poczty Polskiej korzystają również z opcji składowania przesyłki nieodebranej czy też ponownego jej doręczenia. Można także zlecić jej zwrot do nadawcy. Większość opcji dodatkowych pozwala zindywidualizować usługę i dzięki temu dopasować ją do naszych potrzeb lub też specyfiki biznesu, który prowadzimy. Szczególnie przedsiębiorcy chętnie korzystają z opcji dokumenty zwrotne w formie papierowej lub elektronicznej, a także zamawiają równego rodzaju kopie i potwierdzenia wykonanej usługi. Poza tym Poczta Polska oferuje również doręczenie w sobotę, popularne pobrania, a także transport ADR i zwrot palet. Takie zarządzanie przesyłkami zarówno firmom, jak i klientom indywidualnym pomaga utrzymać płynność logistyczną.

 

Ile kosztuje paleta Poczty Polskiej?

Cennik Poczty PolskiejPolski przewoźnik dla wielu osób w dalszym ciągu jest monopolistą i liderem na rynku. Swoją pozycję zaznacza zarówno szerokim wachlarzem usług podstawowych, jak i dodatkowych oraz atrakcyjnym cennikiem. W standardowej opcji paletę ważącą do 1000 kilogramów i mającą wysokość do 180 centymetrów Poczta Polska dostarczy w ciągu jednego, maksymalnie dwóch dni roboczych w dowolne miejsce na terenie kraju. W cenie podstawowej przewoźnik gwarantuje również ubezpieczenie palety do kwoty 1000 zł. Jeśli potrzebujemy większego zabezpieczenia przesyłki, możemy skorzystać z opcji dodatkowej. W katalogu płatnych usług znajdzie się również wypisanie listu przewozowego przez kuriera, a także wysyłka przesyłki niestandardowej.

Cena palety Poczty Polskiej zależna jest przede wszystkim od wagi i wielkości przesyłki. By mieściła się ona w standardzie, musi być zapakowana zgodnie z zaleceniami przewoźnika. Ładunek musi być na trwale przymocowana do podstawy w taki sposób, by się nie przesuwał, a tym samym nie zagrażał innym przesyłkom. Poza tym nie może wystawać poza obrys palety. Na cenę usługi będzie miała również wpływ ilość wysyłanych paczek. Poczta Polska palety przyjmuje pojedynczo, ale możemy nadać również ładunek drobnicowy do 9 sztuk, częściowy do 20 oraz całopojazdowy do 33. Wycenę przewoźnik uzależnia również od trasy, jaką paleta musi pokonać.

 

Sprawdź, ile zapłacisz za paletę Poczty Polskiej

 

Cennik Poczty Polskiej

Usługa

 Cena 

Paleta do: 

 

100 kg (h=40cm)

260,00

200 kg

260,00

300 kg

260,00

400 kg

260,00

500 kg

260,00

700 kg

300,00

1000 kg

300,00

NST

+200,00

Dłużyca: 

 

do 3m

-

do 4m

-

do 5m

-

do 6m

-

Pobranie: 

 

do 1000zł

10,00

do 3000 zł

10,00

do 5000 zł

10,00

do 10000zł

10,00

do 50000 zł

40,00

Ubezpieczenie: 

 

do 1000zł

gratis

do 3000 zł

15,00

do 5000 zł

15,00

do 10000zł

15,00

do 50000 zł

15,00

dok. zwrotne

15,00

list ręczny

20,00

opłata weryfikacyjna

75,00

Od 1 kwietnia Poczta Polska wprowadziła opłatą za wykonanie pustego podjazdu (z przyczyny leżącej po stronie nadawcy) w wysokości 30% opłaty podstawowej.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

 

Zobacz też Jak wysłać paletę Pocztą Polską? 

‹ Poradniki