MENU

Wysyłka motocykla kurierem

Wiele rzeczy zamawiamy przez internet i ciężko się dziwić, że nawet ciężki sprzęt czy pojazdy stały się atrakcyjnym towarem z sieci. Szczególnie że w wielu wypadkach jest to rzecz zakupiona na aukcjach internetowych lub też przez ogłoszenie. Jeśli wydaje ci się, że problemem jest wysłanie motocykla kurierem, to sprawdź oferty naszych przewoźników. Wielu z nich specjalizuje się w transporcie dużych i ciężkich ładunków oraz gwarantuje klientom szybkie i rzetelne wykonanie usługi w atrakcyjnej cenie.

 

Jak wysłać motocykl kurierem?

Wysyłka motoru kurieremJednym z najlepszych i najtańszych sposobów wysyłki motocykla jest przesyłka kurierska. Poza tym to opcja wygodna, ponieważ całą procedurę wypełniania formularza przeprowadzamy online. Tam w odpowiednie miejsca wpisujemy parametry przesyłki z motocyklem takie jak waga, rozmiar, dane adresowe i wybieramy opcje dodatkowe – na przykład zalecane w tej sytuacji ubezpieczenie. W efekcie otrzymujemy oferty kurierów wraz z cenami. Po wyborze interesującej nas propozycji drukujemy list przewozowy i z przygotowanym motocyklem czekamy na kuriera. Po przesyłkę paletową przyjedzie przewoźnik samochodem z windą lub podnośnikiem i należy przygotować mu odpowiednio dużo miejsca na podjeździe. Całą drogę do odbiorcy możemy śledzić w dedykowanym formularzu online.

Wyceń transport swojego motocykla

 

Jak zapakować motocykl?

Jak wysłać motocykl kurieremOferta firm kurierskich szybko dostosowuje się do zmieniającego się rynku i potrzeb klientów. Również transport ciężkich i dużych ładunków oraz innych nietypowych rzeczy nie stanowi już problemu oczywiście pod warunkiem odpowiedniego ich zapakowania zgodnie z wytycznymi przewoźnika. Motocykle kurierzy przewożą bez problemów, a dzięki zebraniu różnych ofert na naszej stronie masz dostęp do niezwykle atrakcyjnych propozycji. Oczywiście jest to przesyłka niestandardowa i wymaga od nadawcy specjalnego przygotowania.

Motor kurierem ze względu na dużą wagę oraz wymiary musi być przewożony na palecie. Wszystkie ruchome i delikatne elementy należy zabezpieczyć tekturą, styropianem, folią bąbelkową i streczem. Poza tym należy pamiętać, że karoserię trzeba również chronić przed zarysowaniami i wgnieceniami. To pozwoli zabezpieczyć maszynę, bo nawet przy dużej staranności kuriera wiele rzeczy może się zadziać. Motocykl na palecie musi być w taki sposób umocowany, by się nie przemieszczał, ani nie wywrócił się i tym samy nie stanowił zagrożenia dla innych przesyłek.

 

Sprawdź, ile kosztuje przesyłka paletowa

 

‹ Poradniki