OfertaDla biznesuSprawdź
MENU

Jak nadać paletę kurierem?

Przesyłki kurierskie stale ewoluują w zależności od potrzeb klientów. Poza tym że branża rozwija się technologicznie i logistycznie, to coraz częściej zdarza się, że nadajemy paczki niemieszczące się w standardzie – ciężkie, duże, wymagające specjalnego traktowania. Tego typu ładunki kurier przewozi na palecie, która jest bardzo ważnym elementem stabilizującym i ułatwiającym transport.

 

Tanie palety DPD

Jak nadać paletę kurierem tanioPrzy wysyłce palety kurierem DPD niezwykle istotne będą wymiary i waga przesyłki. To te elementy wpisujemy w formularzu zamówienia i na tej podstawie przedstawiany jest cennik palet DPD. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól, wybraniu opcji dodatkowych a także opłaceniu usługi i wydrukowaniu listu przewozowego pozostaje nam czekać tylko na przyjazd kuriera. Warto skorzystać z infolinii do przewoźnika, by poprosić o specjalny samochód z windą lub podnośnikiem. Jest to opcja bezpłatna, a znacznie ułatwia załadunek i rozładunek. Oczywiście należy przygotować kierownicy odpowiednio dużo miejsca na podjeździe. Poza tym tani kurierzy stałym klientom, którzy wysyłają dużo palet, przygotowują oferty specjalne. Te rabaty na palety DPD są bardzo atrakcyjne i świetnie pozwalają obniżać koszty.

 

Co przewozi się na palecie DPD?

Przede wszystkim transport na palecie to najbezpieczniejszy sposób na przewiezienie ładunku, który jest ciężki, duży i podatny na uszkodzenia. Poza tym ceny palety DPD są bardzo atrakcyjne i pozwalają na realizację zaleceń i biznesowych, i prywatnych także poza granicami Polski. Trasę do odbiorcy można śledzić w dedykowanym panelu online i tą drogą również otrzymamy informację o doręczeniu przesyłki. Na palecie najczęściej przewozi się ładunki o wadze nawet do 700 kg i wymiarach do 180 cm. Klienci zazwyczaj korzystają ze standardowych palet o wymiarach 80 cm x 120 cm i formie prostopadłościanu. DPD dopuszcza również zastosowanie innych mniejszych podstaw, a przy przewozie na przykład dużego sprzętu AGD czy też ładunków o nieregularnych kształtach dostosowuje swoje możliwości do potrzeb klienta.

 

Ile kosztuje paleta DPD?

Ile kosztuje paleta kurierem DPD?Cennik palet kuriera DPD przede wszystkim jest zależny od parametrów przesyłki, a szczególnie wagi. W tym zestawiamy brane są pod uwagę standardowe europalety 80 cm x 120 cm. Warto pamiętać, że ich wysokość oraz waga wchodzą w parametry przesyłki.

 Waga towaru i palety do 

 Cena 

 100 kg (wysokość=40cm) 

 135,00 zł 

 200 kg 

 135,00 zł 

 300 kg 

 135,00 zł 

 400 kg 

 160,00 zł 

 500 kg 

 160,00 zł 

 700 kg 

 190,00 zł 

 1000 kg 

 - 

Uwaga! od dnia 1.04.2018 u kuriera DPD została wprowadzona opłata za wykonanie pustego przejazdu (z przyczyny leżącej po stronie nadawcy). Ceny pustego przejazdu DPD to 15,00 zł brutto.

Chcesz wysyłać palety regularnie kurierem DPD, sprawdź ofertę dla stałych klientów.

 

Zobacz, ile zapłacisz za swoją paletę.

 

‹ Poradniki