MENU

Jak nadać paletę kurierem?

Przesyłki kurierskie stale ewoluują w zależności od potrzeb klientów. Poza tym że branża rozwija się technologicznie i logistycznie, to coraz częściej zdarza się, że nadajemy paczki niemieszczące się w standardzie – ciężkie, duże, wymagające specjalnego traktowania. Tego typu ładunki kurier przewozi na palecie, która jest bardzo ważnym elementem stabilizującym i ułatwiającym transport.

 

Tanie palety DPD

Jak nadać paletę kurierem tanioPrzy wysyłce palety kurierem DPD niezwykle istotne będą wymiary i waga przesyłki. To te elementy wpisujemy w formularzu zamówienia i na tej podstawie przedstawiany jest cennik palet DPD. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól, wybraniu opcji dodatkowych a także opłaceniu usługi i wydrukowaniu listu przewozowego pozostaje nam czekać tylko na przyjazd kuriera. Trzeba pamiętać, że najczęściej palety trzeba we własnym zakresie załadować i rozładować z auta kuriera. Jest to tzw. usługa burta burta. Oczywiście należy przygotować kierownicy odpowiednio dużo miejsca na podjeździe. Poza tym tani kurierzy z Pogotowie Paletowego dla stałych klientów, którzy wysyłają dużo palet, przygotowują oferty specjalne. Te rabaty na palety DPD są bardzo atrakcyjne i świetnie pozwalają obniżać koszty.

 

Co przewozi się na palecie DPD?

Przede wszystkim transport na palecie to najbezpieczniejszy sposób na przewiezienie ładunku, który jest ciężki, duży i podatny na uszkodzenia. Poza tym ceny palety DPD są bardzo atrakcyjne i pozwalają na realizację zaleceń i biznesowych, i prywatnych także poza granicami Polski. Trasę do odbiorcy można śledzić w dedykowanym panelu online i tą drogą również otrzymamy informację o doręczeniu przesyłki. Na palecie najczęściej przewozi się ładunki o wadze nawet do 700 kg i wymiarach do 180 cm (łącznie z paletą). Klienci zazwyczaj korzystają ze standardowych palet o wymiarach 120 cm x 80 cm i formie prostopadłościanu. DPD dopuszcza również zastosowanie innych mniejszych podstaw, a przy przewozie na przykład dużego sprzętu AGD czy też ładunków o nieregularnych kształtach dostosowuje swoje możliwości do potrzeb klienta.

 

Ile kosztuje paleta DPD?

Ile kosztuje paleta kurierem DPD?Cennik palet kuriera DPD przede wszystkim jest zależny od parametrów przesyłki, a szczególnie wagi. W poniższym cenniku brane są pod uwagę standardowe europalety 120 cm x 80 cm:

 Waga towaru i palety do 

 Cena 

 100 kg (wysokość=40cm) 

 172,00 zł 

 200 kg 

 172,00 zł 

 300 kg 

 172,00 zł 

 400 kg 

 197,00 zł 

 500 kg 

 197,00 zł 

 700 kg 

 250,00 zł 

Uwaga! od dnia 1.04.2018 u kuriera DPD została wprowadzona opłata za wykonanie pustego przejazdu (z przyczyny leżącej po stronie nadawcy). Ceny pustego przejazdu DPD to 30% ceny.

Chcesz wysyłać palety regularnie kurierem DPD, sprawdź ofertę dla stałych klientów.

 

Zobacz, ile zapłacisz za swoją paletę.

 

‹ Poradniki