MENU

Tania wysyłka roweru kurierem

Tania wysyłka roweru kurieremPrzesyłka z rowerem, która ma szerokość maksymalnie 200 cm, a suma wszystkich boków (a+b+c) ma maksymalnie 300cm i waży nie więcej niż 31,5kg może być przewieziona przez kuriera już za 160zł brutto.

Zobacz ofertę DHL

Rower musi być zapakowany w karton. W przeciwnym wypadku kurier DHL ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki.

Jeśli parametry przesyłki są większe lub zamierzasz wysłać towar za pobraniem, poproś o wycenę indywidualną.

Na ulicach widać coraz więcej rowerów i powoli stają się one codziennym środkiem komunikacji. Zarówno modele miejskie, jak i terenowe cieszą się ogromnym powodzeniem i nic dziwnego, że w Internecie pojawiają się atrakcyjne oferty sprzedaży zarówno nowych, jak i używanych jednośladów. Poszukiwanie tego, jak najtaniej wysłać rower, warto rozpocząć od analizy ofert. Można jednoślad nadać pociągiem jako przesyłkę kurierską, można też skorzystać z propozycji sprawdzonych kurierów. Poza wyborem konkretnego przewoźnika, warto sprawdzić, jak zapakować rower.

 

Jak właściwie zapakować rower?

Jak właściwie zapakować rowerNajlepszym sposobem na zapakowanie roweru jest wykorzystanie oryginalnego kartonu. Jeśli nie posiadamy takiego opakowania, warto zdobyć je w sklepie rowerowym. O odkręceniu przedniego koła, pedałów i kierownicy oraz ściągnięciu siodełka każdy z elementów należy w taki sposób zabezpieczyć, by nie został uszkodzony ani nie naraził innych elementów na uszczerbek. Do tego wykorzystać można fragmenty tektury, folię bąbelkową i strecz. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na zabezpieczenie części ruchomych oraz wrażliwych na uszkodzenia takich jak na przykład przerzutki, a wszystkie puste przestrzenie trzeba wypełnić dedykowanymi wypełniaczami lub gazetami czy styropianem w taki sposób, by zawartość nie przemieszczała się w kartonie. Na końcu całość opakowania należy owinąć folią streczową i dokładnie zmierzyć i zważyć. Najczęściej karton z rowerem ma wymiary ok. 80x130x20cm. To te parametry będą najważniejsze przy wycenie przesyłki. W najtańszych opcjach za usługę zapłacimy od 160 zł. W przypadku wątpliwości, skontaktuj się z nami i poproś o wycenę indywidualną.

 

Wysyłka roweru kurierem

Przede wszystkim kurier gwarantuje, że rower szybko bezpiecznie znajdzie się u odbiorcy. Nie musimy również wychodzić z domu, ponieważ po wypełnieniu i opłaceniu zlecenia to przewoźnik odbierze spod wskazanego adresu przesyłkę. Warto oczywiście przed wyborem konkretnej opcji sprawdzić, który z kurierów przewozi paczki gabarytowe, bo za takie właśnie uznawane są przesyłki z rowerem w całości. Poza tym w naszej ofercie znajdziesz również propozycje doręczeń paczek niestandardowych. Na przykład z DPD i innymi firmami nadasz rower szybko i bezpiecznie.

Bez problemu wyślesz również rower kurierem za granicę. To najlepszy i najpewniejszy sposób. Jeśli chcesz wysłać swój jednoślad kurierem, wybierz sprawdzonego przewoźnika.

 

Zobacz też jak wysyłać motocykl kurierem oraz jak wysłać paczki nietypowe

‹ Poradniki