MENU

Jak nadać przesyłkę dłużycową kurierem?

Większość wysyłanych kurierem paczek mieści się w standardowych wymiarach i wadze. To przesyłki do 30 kilogramów albo koperty z dokumentami. W ofertach różnych firm kurierskich znajdziemy oczywiście opcje, że możemy nadać także kartony o większych gabarytach, nietypowych wymiarach. Choć na pierwszym rzut oka może to być problematyczne, w praktyce sprawdza się świetnie. Kurier przesyłkę dłuższą od standardowej przewiezie bez problemu.

 

Ile kosztuje dłużyca kurierem?

Ile kosztuje dłużyca kurieremNa cenę przesyłki dłużycowej niewątpliwie wpływ będą mieć konkretne parametry takie waga i wymiary. Poza tak istotną w tym wypadku długością przewoźnicy zwracają również uwagę na sumę wszystkich trzech boków. Nie może ona wynosić więcej niż 600 centymetrów. Dla przykładu DHL i DPD wycenę przesyłki opiera na cenniku i wadze gabarytowej. Wylicza się ją według wzoru 1 metr = 100 kg. Do wyceny oczywiście przyjmuje się zawsze wyższy wskaźnik (wagę gabarytową lub rzeczywistą). Ta druga nie może przekroczyć 30 kilogramów, jak jest to określone w standardzie. Jeśli masz wątpliwości, czy dobrze obliczyłeś wszystkie wymiary, skontaktuj się z nami.

Przesyłki dłużycowe stanowią pewien procent wszystkich dostarczanych paczek. Ze względu na specyficzne wymiary wymagają one specjalnej obsługi przy załadunku i rozładunku, ponieważ dużą paczką trudniej jest manipulować. Z drugiej strony mogą również generować konieczność przyjazdu specjalnego samochodu, pomocy przy załadunku oraz dodatkowych zabezpieczeń w czasie transportu. Kurier przesyłkę dłużycową przewozi z najwyższą starannością, ale warto również zadbać o odpowiednie jej zapakowanie, by nie ucierpiała ona na żadnym etapie.

 

Co to jest przesyłka dłużycowa?

Popularna dłużyca to przesyłka, której długość mieści się w zakresie 201-400 cm. Ten rozmiar zdecydowanie wykracza poza standardowe zalecenia. Z punktu widzenia kuriera przesyłka dłużycowa wymaga specjalnej obsługi na każdym etapie transportu i dlatego właśnie przed nadaniem paczki warto zapoznać się z wymaganiami konkretnych przewoźników, a także z ich cennikami, by usługa była dla nas atrakcyjna. Dzięki dostępności szeregu ofert na naszej stronie bez problemu można porównać konkretne propozycje.

 

FAQ - Czyli najczęstsze pytania o przesyłki dłużycowe

Jak wysłać długie produkty? 

Wszystkie produkty jakie chcemy wysłać kurierem muszą być odpowiednio spakowane. W przypadku przesyłek dłużycowych nie ma konieczności pakować paczki w kształcie prostopadłościanu, ważna jest natomiast zasada, że przesyłka musi być spakowana tak, żeby nie uszkodziła się w transporcie i nie uszkodziła innych przesyłek. Dla przesyłek dłużycowych oznacza to mniej więcej tyle, że nie może być niezabezpieczonych, wystających elementów. 

Jak nadać przesyłkę dłużycową kurierem?

W celu zamówienia kuriera po przesyłkę, której najdłuższy bok przekracza 201 cm należy wypełnić formularz na stronie PogotowiePaletowe i wpisać długość wszystkich boków oraz wagę.

Czym jest przesyłka dłużycowa?

Przesyłka dłużycowa wg definicji kurierów to przesyłka która przekracza dopuszczalne wymiary dla zwykłej przesyłki. Różnice są w zależności od przewoźnika, ale zazwyczaj graniczną długością najdłuższego boku dla zwykłej paczki jest 201 cm. 

Jak długą paczkę mogę wysłać kurierem?

Za pośrednictwem PogotowiePaletowe można nadać przesyłki o długości aż sześciu metrów, nie mniej jednak chętnie podejmiemy się też przewiezienia paczki o innych wymiarach - ale to wymaga indywidualnej wyceny.

 

Sprawdź oferty kurierów

 

Zobacz też  jak wysłać paczki nietypowe

‹ Poradniki