MENU

Jak nadać przesyłkę dłużycową kurierem?

Większość wysyłanych kurierem paczek mieści się w standardowych wymiarach i wadze. To przesyłki do 30 kilogramów albo koperty z dokumentami. W ofertach różnych firm kurierskich znajdziemy oczywiście opcje, że możemy nadać także kartony o większych gabarytach, nietypowych wymiarach. Choć na pierwszym rzut oka może to być problematyczne, w praktyce sprawdza się świetnie. Kurier przesyłkę dłuższą od standardowej przewiezie bez problemu.

 

Ile kosztuje dłużyca kurierem?

Ile kosztuje dłużyca kurieremNa cenę przesyłki dłużycowej niewątpliwie wpływ będą mieć konkretne parametry takie waga i wymiary. Poza tak istotną w tym wypadku długością przewoźnicy zwracają również uwagę na sumę wszystkich trzech boków. Nie może ona wynosić więcej niż 600 centymetrów. Dla przykładu DHL i DPD wycenę przesyłki opiera na cenniku i wadze gabarytowej. Wylicza się ją według wzoru 1 metr = 100 kg. Do wyceny oczywiście przyjmuje się zawsze wyższy wskaźnik (wagę gabarytową lub rzeczywistą). Ta druga nie może przekroczyć 30 kilogramów, jak jest to określone w standardzie. Jeśli masz wątpliwości, czy dobrze obliczyłeś wszystkie wymiary, skontaktuj się z nami.

Przesyłki dłużycowe stanowią pewien procent wszystkich dostarczanych paczek. Ze względu na specyficzne wymiary wymagają one specjalnej obsługi przy załadunku i rozładunku, ponieważ dużą paczką trudniej jest manipulować. Z drugiej strony mogą również generować konieczność przyjazdu specjalnego samochodu, pomocy przy załadunku oraz dodatkowych zabezpieczeń w czasie transportu. Kurier przesyłkę dłużycową przewozi z najwyższą starannością, ale warto również zadbać o odpowiednie jej zapakowanie, by nie ucierpiała ona na żadnym etapie.

 

Co to jest przesyłka dłużycowa?

Popularna dłużyca to przesyłka, której długość mieści się w zakresie 201-400 cm. Ten rozmiar zdecydowanie wykracza poza standardowe zalecenia. Z punktu widzenia kuriera przesyłka dłużycowa wymaga specjalnej obsługi na każdym etapie transportu i dlatego właśnie przed nadaniem paczki warto zapoznać się z wymaganiami konkretnych przewoźników, a także z ich cennikami, by usługa była dla nas atrakcyjna. Dzięki dostępności szeregu ofert na naszej stronie bez problemu można porównać konkretne propozycje.

 

Sprawdź oferty kurierów

 

Zobacz też  jak wysłać paczki nietypowe

‹ Poradniki