MENU

Tania wysyłka zmywarki kurierem

Zmywarka należy do mniejszych urządzeń AGD, ale ze względu na wagę, wymiary oraz delikatność musi być przewożona na palecie. W internecie kupujemy nowe i używane urządzenia, a ich duży wybór, atrakcyjne ceny oraz dodatkowe pakiety sprawiają, że sprzęt stał się obowiązkowym elementem kuchni. O ile zakup nowego urządzenia nie jest w transporcie problematyczny, ponieważ produkt jest fabrycznie zapakowany i doskonale przygotowany do przewożenia, o tyle używane urządzenia wymagać będą specjalnego przygotowania do drogi. Warto pamiętać, że źle przygotowanej przesyłki ze zmywarką kurier nie przyjmie.

Jak wysłać zmywarkę?

Zmywarka musi być transportowana na palecie ze względu na wymiary oraz wagę. Poza tym standardowa podstawa ułatwia manipulowanie przesyłką oraz pakowanie na samochód z windą lub podnośnikiem oraz rozpakowywanie. To wymaga oczywiście od nadawcy i odbiorcy przygotowania odpowiedniej ilości miejsca na podjeździe. Przy wycenie zmywarki na palecie trzeba pamiętać o tym, że waga (około 25 kg) i wysokość (14,4 cm) podstawy wliczają się również w parametry paczki.

Jak zapakować zmywarkę?

Zmywarka w standardzie ma wymiary 60x65x65 cm i wagę około 45 kilogramów. Można również kupić węższy model, ale każda z tych opcji i tak jest uznawana przez kurierów za przesyłkę niestandardową, która wymaga przewożenia na palecie oraz zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. W tym wypadku nie musimy stosować specjalnych bolców, jak to ma miejsce wówczas, gdy wysyłamy pralkę. Należy pozbyć się z wnętrza zmywarki całej wody i unieruchomić kosze, by się nie przesuwały. Drzwi trzeba zabezpieczyć sznurkiem lub taśmą w taki sposób, by się nie otworzyły w czasie transportu. Szczególną uwagę warto zwrócić na narożniki i dobrze jest osłonić je styropianem lub tekturą, a w ten sposób chronić przed wgnieceniami. Całość najlepiej jest owinąć folią bąbelkową lub streczową, a następnie na trwałe przymocować do palety w taki sposób, by się nie przesuwała.

Wyceń transport swojej palety

 

‹ Poradniki