MENU

Wysyłka materaca kurierem

Sklepy internetowe niezmiennie kuszą różnymi ofertami. Także na aukcjach można kupić już wszystko. Nic więc dziwnego, że coraz częściej zakupy robimy w sieci i co ważne ani waga, ani rozmiar przesyłki nie stanowi już żadnej przeszkody. Praktyka pokazuje, że można nawet nadać kurierem materac i po odpowiednim przygotowaniu mamy pewność, że dotrze on do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Wielu przewoźników bez problemu dostarczy przesyłkę o większych gabarytach niż standardowe i warto się zapoznać z konkretnymi wymaganiami firm.

Materace o wadze do 31,5kg oraz wymiarach (z opakowaniem) maksymalnie 190x90x20cm to koszt kurierem DHL 100,54 zł brutto 

Zamów kuriera DHL bez pobrania

 

Materace o wadze do 50kg oraz wymiarach (z opakowaniem) od 201x101x10cm do maksymalnie 220x200x30cm to koszt kurierem DHL 200 zł brutto 

Zamów kuriera DHL bez pobrania

 

UWAGA: Oferta dotyczy wyłącznie materacy rozwiniętych (nie w rulonie). Materac w rulonie to przesyłka niestandardowa i należy wybrać typ opakowania "paczka niesortowalna". Kurierzy na magazynie weryfikują wymiary i wagę. W przypadku najdrobniejszego przekroczenia wymiarów lub wagi przesyłka może być wstrzymana i zostaną naliczone dopłaty.

Jeżeli nie chcesz lub nie możesz zapakować przesyłki w karton według wytycznych DHL - sprawdź ofertę kuriera AMBRO - już od 175 zł brutto.

Wysyłka materacy kurierem na podstawie stałych umów

Na rynku funkcjonuje szereg firm, które na co dzień wysyłają materace do swoich klientów. To producenci, hurtownie i sklepy internetowe. Profesjonalni przewoźnicy mają dla stałych klientów dedykowane oferty i dzięki temu materace kurierem można wysyłać taniej i szybciej. Poza tym to gwarancja, że przesyłka dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Żeby sprawdzić, jaka oferta będzie najbardziej atrakcyjna, warto wpisać w formularz na stronie internetowej podstawowe dane takie jak waga i wielkość materaca. W tym miejscu można również wybrać dodatkowe opcje.

 

Jak tanio wysłać kurierem materac?

Tania wysyłka materaca kurieremNajczęściej kurierzy przewożą standardowe przesyłki. Wśród tych ze sklepu internetowego niezmiennie dominują ubrania, elektronika czy meble i sprzęt AGD. Jeśli chcemy wysłać materac, musimy bardzo dokładnie sprawdzić, w jaki sposób go zapakować i przede wszystkim zważyć i zmierzyć. Trzeba pamiętać o tym, że na ten pierwszy element wpływ będą mieć nie tylko wymagania przewoźnika, ale również specyfika i konstrukcja samego materaca. Poza tym z założenia wysyłka tak nietypowej przesyłki może nas więcej kosztować.

Przede wszystkim, nadając materac kurierem, nie zmieścimy się w standardowych zalecanych przez przewoźnika wymiarach. Będzie to przesyłka dłużycowa, która ma bok dłuższy niż 201 centymetrów. Suma wszystkich nie może być większa niż 600 cm. To najważniejsze elementy, jakie wpłyną na wycenę usługi. Warto pamiętać, że przy mierzeniu materaca nie można go zwijać i zgniatać. Drugim parametrem będzie waga. W przypadku tak dużych ładunków bierze się pod uwagę dwie możliwości. Do wyceny liczyć się będzie wyższy wskaźnik wagi rzeczywistej, która nie może przekroczyć 50 kg, lub gabarytowej. Dlatego właśnie nawet mniejszy materac opłaca się nadać jako dłużycę, ponieważ, zwijając go w rulon, wysyłamy przesyłkę niestandardową, a tym samym inaczej wycenioną. Kurier materac nawet dużych rozmiarów bez problemu przewiezie do odbiorcy, a trasę tę można śledzić w dedykowanym panelu.

 

Zobacz, jakie oferty przygotowali kurierzy

 

Zobacz też Jak nadać przesyłkę dłużycową kurierem oraz Jak wysłać kurierem paczki nietypowe 

‹ Poradniki