MENU

Wysyłka bagażu kurierem

Wysyłka bagażu kurieremLubimy podróżować. Potrafimy też znaleźć okazję na tanie wakacje za granicą oraz korzystne poruszanie się pomiędzy krajami. Moda na latanie tanimi liniami lotniczymi oraz możliwości wcześniejszej rezerwacji i zgłoszenia bagażu powodują, że to one właśnie są najczęściej są wybierane przez Polaków. Należy jednaj pamiętać, że normy i przepisy dotyczące przewozu bagażu, jego wymiarów i wagi, często się zmieniają i są uzależnione od przepisów konkretnego przewoźnika.

Czy opłaca się nadać bagaż?

Przewóz bagażu podręcznego oraz dodatkowego samolotem jest obostrzony wieloma limitami. Bardzo łatwo je przekroczyć. Dodatkowe koszty związane z przewozem toreb mogą być bardzo wysokie. Niektóre linie lotnicze dodatkowy bagaż wyceniają już od 15 funtów za torbę o wadze do 15 kg i to w ofercie pozasezonowej i przy wcześniejszej rejestracji aż do ponad 100 przy zgłoszeniu na lotnisku w szczycie sezonu. Dodatkowe opłaty będą czekały również na pasażerów, którzy będą chcieli zabrać ze sobą instrument muzyczny lub rower.

Wyślij bagaż kurierem

Bagaż podręcznyZdecydowanie taniej i prościej będzie wysłać bagaż kurierem. Planując podróż, już kilka dni przed wylotem można wysłać przesyłkę do miejsca naszego pobytu za granicą. Byłoby idealnie, gdybyśmy mogli ją sami odebrać. Tani kurier DHL DPD potrzebuje kilku dni, by dostarczyć naszą przesyłkę i zrobi to za dużo mniejsze pieniądze. Wysłanie paczki z rzeczami, która waży około 30 kg będzie nas kosztować do 150 zł. w zależności od wybranego kuriera i kraju, do którego wysyłamy przesyłkę. Pamiętajmy, że kurierem wysyłamy paczki standardowe, więc nawet jeśli na miejscu chcemy mieć torbę, to spakujmy ją przed transportem w karton. 

Wysłanie bagażu kurierem jest przede wszystkim nawet kilkukrotnie tańsze niż zabranie torby ze sobą samolotem. Ceny, szczególnie w sezonie, w transporcie lotniczym są bardzo wysokie. Po drugie, musimy pamiętać też o tym, że dzięki temu, że kurier odbierze nasze rzeczy od nas i dostarczy do miejsca naszego pobytu za granicą, nie będziemy musieli nosić i pilnować torby, a to zdecydowanie ułatwia podróżowanie. 

Przekonaj się ile może kosztować wysłanie bagażu kurierem.

 

Możesz być zainteresowany także: Importem paczek z Niemiec oraz Szybkimi przesyłkami lotniczymi z TNT