MENU

Jak wysłać kurierem paletę - węgiel Big Bag, pellet lub ekogroszek?

wegielSezon grzewczy niewątpliwie jest tym okresem, kiedy więcej mówi się o technologii ogrzewania oraz rośnie zapotrzebowanie na różnego rodzaju opał zarówno klientów indywidualnych, jakie i przedsiębiorstw z różnych sektorów. W dalszym ciągu tradycyjne lub nowoczesne kotły przeznaczone do spalania różnych wysokoenergetycznych materiałów są chętnie wykorzystywaną alternatywą. Przyciąga przede wszystkim niska cena, doskonała jakość, a także to, że bez problemu można wysłać węgiel kurierem. To wygodna, tania i szybka opcja.

 

Jak zapakować węgiel na paletach?

Dobrze zapakowana paleta węgla zapewnia każdej przesyłce tak ważne bezpieczeństwo. Dzięki najwyższym standardom usług przewoźnik dokłada starań, by całość szybko i w doskonałym stanie znalazła się u odbiorcy. Tradycyjna paleta węgiel stabilizuje, a także ułatwia manewrowanie przesyłką i jej zapakowanie. Po tego typu ładunek przyjedzie kurier specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem, więc należy mu przygotować odpowiednio dużo miejsca na podjeździe. Poza tym zawsze przesyłkę należy zapakować zgodnie z wytycznymi konkretnego przewoźnika.

Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek to tanie i skuteczne paliwo przeznaczone do specjalnych pieców. To ekonomiczny sposób na ogrzanie domu czy firmy. Poza tym jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla środowiska. Dostępny w wielu wariantach wyróżnia się bardzo dobrą jakością. Dzięki obróbce mechanicznej zmniejsza się emisję spalin, a także przedłuża żywotność kotłów nowszej generacji. Są one wyposażone w podajniki, timery oraz termostaty, które sprawiają, że zarządzanie energią jest bardzo intuicyjne i zdecydowanie mniej angażujące.

Jak wysłać ekogroszek?

Gdy chcemy wysłać ekogroszek, dostawa kurierem jest jednym z najlepszych sposób na nadanie tego ładunku. Towar należy zapakować na paletę. Nie jest wymagane, by miała ona oznaczenie EUR, ale od jej wymiarów zależeć będzie cena usługi. Ekogroszek w workach kurierem wysyła się po odpowiednim zapakowaniu. Należy je układać na zakładkę, by się nie przesuwały, a całość nie może wykraczać poza obrys palety. Całość należy owinąć folią strecz, a etykietę adresową trzeba umieścić w widocznym miejscu. Ekogroszek kurier dostarczy do odbiorcy w najkrótszym możliwym czasie, a tę trasę można obserwować w module śledzenia przesyłki.

Wymogi kurierów - Ekogroszek:

 1. Towar do transportu musi być zapakowany na paletę o maksymalnych wymiarach zadeklarowanych zamówieniu.
 2. Palety nie muszą posiadać znaczka EUR
 3. W przypadku towaru w workach (np. 25kg) układać trzeba na zakładkę, żeby worki nie rozjechały się podczas transportu 
 4. Towar nie może wystawać poza obrys palety
 5. Całość musi być owinięta folią strecz6. Etykieta adresowa musi być wydrukowana i umieszczona w widocznym miejscu

 

Co to jest pellet?

Biopaliwo nowej generacji – pellet, to jedno z chętniej wybieranych nowoczesnych paliw do ogrzewania domów oraz firm. Obecnie to ciekawa alternatywa dla innych metod takich jak olej, ekogroszek czy węgiel lub gaz. Poza atrakcyjną ceną, wysoką wydajnością gwarantuje również bezpieczeństwo. Sam pellet powstaje z biomasy. Pochodzenie roślinne sprawia, że łatwo jest pozyskać ten materiał, jest on bezpieczny dla środowiska, naturalny i wydajny. Wymaga spalania w specjalnych kotłach. Pellet powstaje z drewna oraz odpadów powstałych z jego obróbki. W składzie znajdują się także rośliny o wysokiej wartości energetycznej takie jak kukurydza, wierzba, trawy, słoma, zboża.

Jak zapakować kurierowi pellet?

Pellet kurier dostarcza z najwyższą starannością. Worki należy zapakować na paletę o maksymalnych wymiarach zadeklarowanych zamówieniu. Nie jest konieczne, by miała ona oznaczenie EUR. Worki należy układać na zakładkę, by się nie rozjechały się podczas transportu. Wówczas przesyłkę paletową z pelletem kurier dostarczy w nienaruszonym stanie. Całość należy owinąć folią strecz, a w widocznym miejscu należy umieścić etykietę adresową. Kurier pellet do odbiorcy przewozie specjalnym samochodem. 

Wymogi kurierów - Pellet:

 1. Towar do transportu musi być zapakowany na paletę o maksymalnych wymiarach zadeklarowanych zamówieniu. 
 2. Palety nie muszą posiadać znaczka EUR 
 3. W przypadku towaru w workach (np. 25kg) układać trzeba na zakładkę, żeby worki nie rozjechały się podczas transportu 
 4. Towar nie może wystawać poza obrys palety 
 5. Całość musi być owinięta folią strecz 
 6. Etykieta adresowa musi być wydrukowana i umieszczona w widocznym miejscu

 

Co to jest węgiel?

Węgiel to w dalszym ciągu jeden z popularniejszych materiałów opałowych. Występuje pod różnymi postaciami i wyróżnia się relatywnie niską ceną i dobrą jakością oraz wysokimi parametrami energetycznymi. Jego wielkość, kształt oraz właściwości można dopasować do indywidualnych wymagań. Węgiel nadaje się do spalania na przykład w kotłach tradycyjnych, piecach żeliwnych oraz stalowych. Dzięki wysokiej kaloryczności przez długi czas pozwala utrzymać temperaturę i spala się wolno, co pozwala na ograniczenie zużycia oraz wpływa na koszty ogrzewania w sezonie jesienno-zimowym. Węgiel jest wybierany przez wiele gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw w wielu branżach stanowi podstawowy opał.

Jak zapakować paletę z węglem BigBag?

Węgiel kurier dostarcza na zlecenie firm i klientów indywidualnych. To wygodny i bezpieczny sposób transportu, który doskonale wpisuje się w oczekiwania firm oraz klientów indywidualnych. Węgiel w workach należy zapakować na zakładkę na palecie o maksymalnych wymiarach zadeklarowanych zamówieniu. Wybierz podstawę w dobrym stanie oraz o dużej wytrzymałości, ale nie musi być ona oznaczona symbolem EUR. Co istotne, należy odpowiednio zapakować węgiel workowany. Paleta musi być równomiernie obciążona, ładunek nie może wykraczać poza jej obrys, a także ma być owinięty folią strecz. W widocznym miejscu trzeba umieścić etykietę. Kurier węgiel dostarczy z największą starannością i w najkrótszym możliwym czasie.

Wymogi kurierów - Węgiel BigBag:

 1. Towar do transportu musi być zapakowany na paletę o maksymalnych wymiarach zadeklarowanych zamówieniu. 
 2. Palety nie muszą posiadać znaczka EUR 
 3. Towar nie może wystawać poza obrys palety 
 4. Całość musi być owinięta folią strecz 
 5. Etykieta adresowa musi być wydrukowana i umieszczona w widocznym miejscu

 

Ile kosztuje paleta z węglem?

Kurier paletę z węglem przewiezie po odpowiednim przygotowaniu przesyłki. Jej cena będzie zależna od wymiarów palety i wagi ładunku – w kalkulacji przyjęto jedną tonę. Za paletę z węglem o wymiarach podstawy 120x80 centymetrów zapłacimy 190 złotych brutto. Większy rozmiar - 120x100 cm to koszt 205 złotych brutto. Paleta o wymiarach 120x120 cm będzie kosztować 225 brutto. Jeśli masz wątpliwości, poproś o indywidualną wycenę.