OfertaDla biznesuSprawdź
MENU

Tania wysyłka opon kurierem

Sklepy z częściami samochodowymi, serwisy i warsztaty oraz osoby indywidualne chętnie korzystają z wysyłki opon kurierem. To najczęściej eksploatowana w samochodach część chociażby ze względu na okresową konieczność zmiany a także dość szybkie zużycie. Najpewniejszą i najszybszą formą wysyłki opon kurierem będzie skorzystanie z ofert doświadczonych w tej materii przewoźników, którzy dostarczają akcesoria samochodowe prosto do odbiorcy. W zależności od konkretnych wytycznych należy oczywiście taką przesyłkę odpowiednio przygotować.

Pojedyncze opony kurierem - od 24,99zł brutto

 

Pakowanie opon do wysyłki

Tania wysyłka opon kurieremWiele elementów składa się na koszt wysyłki opon kurierem. Podstawowe to oczywiście waga i wymiary. Poza tym o tym, czy przesyłka zostanie uznana za standardową według danego przewoźnika, decyduje sposób zapakowania. Każda z firm kurierskich ma swoje własne wytyczne odnośnie poprawnego zapakowania opon i ze względów logistycznych oraz bezpieczeństwa nie przyjmuje do przewozu paczek niewłaściwie przygotowanych. Najczęściej opony dla kuriera pakujemy do kartonu maksymalnie w ilości dwóch sztuk i owijamy folią lub streczem. Taka przesyłka może być nadana jako standard, o ile oczywiście nie przekracza maksymalnej zalecanej wagi lub wymiarów. Poza tym wiele firm dopuszcza wysyłanie opon kurierem po owinięciu ich owijką lub folią z zabezpieczeniem. Takie wysyłki pojedynczo, parami lub całe zestawy traktowane są jako przesyłka niesortowalna, a tym samym z pewnością będzie droższa. Szczegółowe wytyczne dotyczące pakowania znajdują się na stronach przewoźników. Poza tym należy pamiętać, że przed zapakowaniem należy wyczyścić i wysuszyć opony.

 

Ile kosztuje wysyłka opon kurierem?

Ile kosztuje wysyłka opon kurierem?Na cenę wysyłki opon kurierem wpływ ma bardzo wiele czynników. Przede wszystkim są to wymiary oraz waga i fakt, czy przesyłka traktowana jest jako standardowa. Także wybór środka transportu i dodatkowe opcje generować mogą koszty. Dzięki temu że zestawiamy ze sobą oferty różnych firm kurierskich, jesteśmy w stanie zaproponować ci najatrakcyjniejsze oferty. Poza tym w jednym miejscu możesz zapoznać się ze wszystkimi najważniejszymi wytycznymi. Korzystanie z usług brokera ma również tę zaletę, że już na stracie dla swoich klientów mamy doskonałe warunki,

Z prostego zestawienia różnych ofert firm kurierskich widać, że jest to najlepszy i najtańszy sposób wysyłki. Analiza cennika różnych przewodników, jakich znajdziesz na naszej stronie pokazuje, że opony kurierem można wysłać już od 24,99 zł/szt. Poza tym to niezwykle komfortowa opcja. Po wypełnieniu formularza elektronicznego, wybraniu konkretnej oferty, opłaceniu usługi oraz wydrukowaniu listu przewozowego czekamy na kuriera, który odbierze od nas przesyłkę i szybko oraz bezpiecznie zawiezie do odbiorcy. Całą tę trasę można śledzić w dedykowanym panelu na stronie internetowej. Dlatego właśnie ten rodzaj transportu opon kurierem jest najczęściej wykorzystywany przez tych, którzy zajmują się motoryzacją na co dzień, jak i tych, którzy nadają przesyłki okazjonalnie.

Sprawdź aktualną cenę na wysyłkę opon kurierem:

Pojedyncza opona kurierem od 24,99zł brutto

 

Jak zapakować opony dla kuriera DPD?

Popularny przewoźnik DPD zaleca, by opony wysyłane zarówno przesyłkami krajowymi, jak i zagranicznymi pakować pojedynczo, owijając owijką z taśmy. To na niej należy przykleić list przewozowy, na wewnętrznej stronie opony. To zapobiega zniszczeniu podczas ładowania i transportu. Tylko tak zapakowane opony kurier przyjmie do przewozu i od 1 września 2017 jest to jedyny zalecany sposób przygotowania przesyłki.

Jak zapakować oponę dla kuriera DPD

Prawidłowo zapakowane opony dla kuriera DPD:

Prawidłowo zapakowane opony dla kuriera DPD

 

Jak nie pakować opon do wysyłki kurierem?

Jak nie pakować opon do wysyłki kurierem?

Źródło: Instrukcja pakowania opon DPD

 

Sprawdź aktualną cenę na wysyłkę opon kurierem: Pojedyncza opona kurierem od 24,99zł brutto

 

Zobacz też Jak zapakować koła i felgi dla kuriera oraz jak wysłać paczki nietypowe

‹ Poradniki